Torsdag 12 Februar
kl. 11:00 - 13:30
Brannstasjon på Kyrksæterøra
Arr: NKS Omsorgsberedskapsgruppen i Heim

Trygghetstreff for eldre

Vi holder nytt informasjonsmøte med Trygghetstreff for eldre i Heim. Innhold vil være: Brannsikkerhet El-sikkerhet Hjelpemidler

Det vil være en pause med enkel servering.
Dette er et samarbeid mellom NKS Omsorgsberedskapsgruppen i Heim, Brann og redning, Ergoterapitjenesten og Halsa Frivilligsentral.
Trygghetstreffet er gratis.

Påmelding til Halsa Frivilligsentral på telefon 90252485 (gjerne sms med antall og navn) innen 10.februar.

Trygghetstreff er et gratis lavterskel tilbud arrangert av Norske Kvinners Sanitetsforening. Dette i samarbeid med Brann og redning, for å øke kunnskap om brannsikkerhet og førstehjelp. Treffene kombinerer faglig innhold med sosialt samvær for å redusere ensomhet og øke tryggheten for hjemmeboende eldre. 
Sentrale elementer ved trygghetstreff:
  • Fokus på brannsikkerhet: Informasjon om røykvarslere (gjerne 10-års batteri), frie rømningsveier og brannforebygging.
  • Fokus på førstehjelp: Opplæring i symptomer på akutt og alvorlig sykdom, som hjerneslag og hjerteinfarkt, samt senke terskelen for å ringe 113.
  • Sosialt møtepunkt: Kaffeservering, mat og prat for å motvirke ensomhet.
  • Praktisk informasjon: Noen ganger demonstreres slukkeutstyr.
  • Arrangør: Sanitetskvinnenes lokale omsorgsberedskapsgrupper. 
Disse treffene er rettet mot hjemmeboende eldre som er risikoutsatte for ulykker eller brann, og arrangeres over hele Norge. Prosjektet er støttet av aktører som Gjensidigestiftelsen og har som mål å skape tryggere lokalsamfunn. 

Tor 12.02.2026
11:00 - 13:30
Møte
Senior
Brannstasjon på Kyrksæterøra
NKS Omsorgsberedskapsgruppen i Heim
Del på

Kontakt

Sosiale media

2026 © iHeim