Keen på en topptur?
Sjekk ut Heim Tur for å få inspirasjon til å gå på tur i fantastisk natur og varier terreng. Rundt 140 turmål i Heim, Aure og gamle Snillfjord ligger å venter på deg i bokform og på nett🤍Heim er beriket med flott og variert natur, og heimværingen er flink til å pakke tursekk og nyte dagen i det fri. Mange reiser hit for å ta del i den fine naturen vår, og både kjente og nye turmål står på ønskelista fra besøkende. Vi sender de gjerne videre i nabolaget, når de har haket av ønsket turmål her hos oss.
Og så er vi så heldige da, at Heim Tur har tatt seg arbeidet med å samle alle de flotte turmålene - både her i Heim og i nabokommunen Aure. Rundt 140 turmål er beskrevet til sammen - 53 turer i Heim, 40 turer i gamle Snillfjord og 46 turer i Aure. Det er også lagt til rette for "fun facts" på veien og kanoutleie for de som måtte ønske en tur på blikkstille vann. Turene er graderte etter vanskelighetsgrad slik at alle kan finne toppturen som passer best for form og farge. Tre bøker er i handelen, og på nettsiden får du toppturlister for fjelltoppsamlere og sågar Heimturs eget turkart.
Ta en titt på Heimtur.no, og la det inspirere til flotte opplevelser😀 God tur!🤍
Del på:
-
TV-aksjon Redd barna
-
Biblioteket: Vi forbereder oss på flytting fra Øragata 6A til Øragata 21
-
Voice of Norway - din audiovisuelle guide i Heim.
Voice of Norway- appen er en audiovisuell app der vi får synliggjort våre attraksjoner, severdigheter og historier med audioguiding. Du får dermed presentert punktene gjennom både lyd og bilde i tillegg til lenker du kan klikke på. Se vedlagte QR-kode for nedlasting av appen. Appen er GRATIS.
-
Skjerlibrua er på plass!
Det har blitt bru over bekken nedenfor Litj-skjerlivatnet - det har 1. året Bygg- og anleggsteknikk sørget for. Og det betyr at KIL Friidrett Turgruppa kan skilte med ny og flott tursti opp til Kløftheia🤩
-
Kino-stengt ved KulØr'n
Du kan fortsatt gå på kino i Halsahallen, men kinoforestillingene ved KulØr'n tar nå en pause...