Nå på kino: Utvandrerne

Allerede på 1600-tallet emigrerte nordmenn til USA. Mange sjømenn på nederlandske skip var norske, og mange av disse ble med på den nederlandske koloniseringen av Ny-Amsterdam på Manhattan i New York City. Denne uka kan du se filmen "Utvandrerne" av Erik Poppe, på KulØr'n og Halsahallen.

Kino: Utvandrerne

På midten av 1800-tallet forlot millioner av skandinaver sult og nød i håp om et bedre liv i Amerika. I denne episke fortellingen følger vi Kristina, Karl Oskar og deres små barn på deres farlige reise over Atlanterhavet og videre inn i det ville Nord-Amerika. Utfordringene er enorme, og noen må ofres for at andre kan overleve.


800.000 nordmenn utvandret til Amerika. Dette er også deres historie.

Regi: Erik Poppe
Språk:
Produksjonsår: 2021
Skuespillere: Gustaf Skarsgård, Lisa Carlehed, Tove Lo, Sofia Helin
Sjanger: Drama /
Nasjonalitet: Norge
Lengde: 2t. 27min.
Aldersgrense med begrunnelse: 12 år.
Denne filmen inneholder flere scener med sterke følelsesutbrudd, skildringer av barn som dør og mennesker i farefulle situasjoner. Filmen får derfor aldersgrense 12 år.

Kjøp billetter via www.bygdekinoen.no 

Flere nyheter

Forfattermøte med Johan Mjønes

Forfatter Johan B. Mjønes er oppvokst på Orkanger og har høstet strålende kritikker for romanene "Heim" og "Spuria", hvor begge har handling fra Heim. Mandag 2.november har biblioteket invitert ham til kulØr'n for å fortelle om forfatterskapet og bøkene sine. Bøkene til Johan er noen av våre mest leste bøker siste og inneværende år, så her er det nok mange som kommer til å kjenne sin besøkelsestid! Derfor har vi booket Kinosalen til dette arrangementet! Likevel, - det er et begrenset antall plasser, så bestill deg plass via billettkjøp inne på iHeim.

Kontakt

Sosiale media

2026 © iHeim