-
Kondolanse i forbindelse med Hans Majestet Kong Haralds bortgang
Heim kommune legger ut kondolansebøker for innbyggere som ønsker å uttrykke sin medfølelse etter Kong Haralds bortgang. Disse blir satt ut i ekspedisjonsområdet på Rådhuset Kyrksæterøra (fra kl. 12.00 i dag) og Servicetorget på Liabø (i åpningstiden). Servicetorget på Liabø åpner først på mandag.
Generasjonslekene
Generasjonslekene - et nytt konsept i Heim, hvor lek og konkurranse i grupper med to eller flere generasjoner, deltar i mange forskjellige leker. Vi vil legge til rette for mye artighet med Generasjonslekene. Stedet er Vinjeøra på Fjordkulturdagene lørdag 10.juni klokken 11-13.Vi vil legge til rette for mye artighet med Generasjonslekene. Stedet er Vinjeøra på Fjordkulturdagene lørdag 10.juni klokken 11-15.
Møteplass for mangfold og inkludering
Senteret for et aldersvennlig Norge og Norges Frivilligsentraler, gjentar suksessen fra 2022, og har invitert landets kommuner og frivilligsentraler til å søke om å få hjelp og støtte til planleggingen av en ny runde med Generasjonslekene i 2023.
− I et aldersvennlig Norge skal det være møteplasser og arenaer der alle generasjoner kan møtes gjennom ulike aktiviteter. Ved å legge til rette for at Generasjonslekene kan arrangeres i enda flere norske byer og tettsteder, ønsker vi å bidra til nettopp dette. Vi er veldig glade for at nettopp Heim er med, sier Anne Berit.
Uansett alder og fysisk form
Generasjonslekene er et arrangement med aktiviteter som bidrar til mangfold og inkludering på tvers av generasjoner, og der frivilligheten i samarbeid med kommunen står i sentrum. Aktivitetene er i hovedsak fysiske, men er slik at alle skal kunne delta – uansett fysiske forutsettinger. Lagene som stiller skal ha minimum to generasjoner, men det trenger på ingen måte å være et "familielag". Her kan man invitere med seg en god nabo eller studievenner.
Vi håper helse og mestring, skoler, barnehager, flyktningetjenesten og alle som kan, vil delta på dette, og gjerne stille med lag. Om du/dere ikke er koblet på et lag, så hjelper vi til med det.
Kontaktinformasjon
Heim kommune avd. kultur 97696710, og frivilligsentralene i Heim, Marte 97196302 eller Tove Karin 90242585.
Senteret for et aldersvennlig Norge: Anne Berit Rafoss, prosjektleder.
Les mer om Generasjonslekene og Senteret for et aldersvennlig Norge på www.aldersvennlig.no
Del på:
-
Friluftslivets uke 5-13. september
Friluftslivets uke 2026 er 5.-13. september. Gjennom Friluftslivets uke feirer vi norsk natur og friluftsliv, og inviterer hele Norge til å bli med ut på tur. Denne uka kan du finne og bli med på morsomme arrangementer her i Heim, og finne inspirasjon til å være litt mer ute i naturen. Kalender og program på aktiviteter kommer 28.8.2026
-
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen. Årets tema er “Kulturarv i fare”.
-
Aktiv senior- nytt samarbeidsprosjekt høsten 2026
Vi er så heldig å ha mottatt et større beløp fra Helsedirektoratet for å legge til rette for sosiale møteplasser, aktivitet, underholdning og ikke minst skyss for den som trenger det. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Halsa demensforening (som har mottatt midler fra Helsedirektoratet), Venneforeningen for helsesenteret Liabø og Halsa Frivilligsentral. Nå er vi i gang!!
-
Utetrening på Hellandsjøen
Eline Hansen tar initiativ til utetrening på Hellandsjøen, som skal legge grunnlaget for en strek kropp.