-
Sommerdager på Øra 2026
Få med deg folkeliv i sentrum 10. og 11. juli, når årets utgave av Sommerdager på Øra arrangeres. Her finner du oversikt over det som skal se - vi treffes!🌸
Skjerlibrua er på plass!
Det har blitt bru over bekken nedenfor Litj-skjerlivatnet - det har 1. året Bygg- og anleggsteknikk sørget for. Og det betyr at KIL Friidrett Turgruppa kan skilte med ny og flott tursti opp til Kløftheia🤩KIL Friidrett Turgruppa er særdeles godt fornøyd med at ei splitter ny bru er på plass ved Litjskjerlivatnet, takket være 1. året Bygg- og anleggsteknikk ved Kyrksæterøra Videregående Skole. Den ble montert for en uke siden, og nå er traséen til Kløftheia kvistet og merket og klart til forsering av ivrige turgåere i Heim.
Les mer og se bilder fra montering av ny-brua her.

Del på:
-
Sommer på bibliotekene
Fra og med mandag 22.juni er det sommertider på bibliotekene våre. Det vil si at det er færre åpningstimer i uka, så sjekk tidene før du drar til biblioteket ditt i sommer :-)
-
Humorfestival i Heim er utsatt
Utsatt - Humorfestivalen og Midt-norsk Mesterskap i Revy nærmer seg med stormskritt, og 130 frivillige er straks klare med innsats for å sikre en god opplevelse for alle som skal få med seg det beste av midt-norsk revy.
-
Utetrening på Hellandsjøen
Eline Hansen tar initiativ til utetrening på Hellandsjøen, som skal legge grunnlaget for en strek kropp.
-
Høring: 5 dagers skoleuke for alle skolene i Heim
Heim kommune vurderer å organisere skoledagen for 1.-4. klasse som en femdagers skoleuke - for like praksis for alle elevene i kommunen. Forslaget har høringsfrist 18. november.