-
Forfattermøte med Johan Mjønes
Forfatter Johan B. Mjønes er oppvokst på Orkanger og har høstet strålende kritikker for romanene "Heim" og "Spuria", hvor begge har handling fra Heim. Mandag 2.november har biblioteket invitert ham til kulØr'n for å fortelle om forfatterskapet og bøkene sine. Bøkene til Johan er noen av våre mest leste bøker siste og inneværende år, så her er det nok mange som kommer til å kjenne sin besøkelsestid! Derfor har vi booket Kinosalen til dette arrangementet! Likevel, - det er et begrenset antall plasser, så bestill deg plass via billettkjøp inne på iHeim.
Hovedbiblioteket flytter!
Siste åpningsdag på hovedbiblioteket i Meierigården, Kyrksæterøra, blir fredag 27.oktober.Biblioteket ønsker ikke at noen lånetakere skal gå tom for lesestoff før hovedbiblioteket er på plass i nye lokaler på KulØr'n. Der for oppfordres det til å låne rikelig med bøker før biblioteket flytter fra Meierigården til KulØr'n.
- I uke 42 og 43 deler vi derfor ut ett gratis bærenett til alle som fyller det opp! Vi utvider selvsagt lånetida på det folk låner. På den måten er lånetakerne med på å hjelpe oss med flyttinga, informerer hovedbiblioteket på Kyrksæterøra, og legger til at innlevering av bøkene må skje etter åpninga av nybiblioteket 14. november.
Del på:
-
Kondolanse i forbindelse med Hans Majestet Kong Haralds bortgang
Heim kommune legger ut kondolansebøker for innbyggere som ønsker å uttrykke sin medfølelse etter Kong Haralds bortgang. Disse blir satt ut i ekspedisjonsområdet på Rådhuset Kyrksæterøra (fra kl. 12.00 i dag) og Servicetorget på Liabø (i åpningstiden). Servicetorget på Liabø åpner først på mandag.
-
Aktiv senior- nytt samarbeidsprosjekt høsten 2026
Vi er så heldig å ha mottatt et større beløp fra Helsedirektoratet for å legge til rette for sosiale møteplasser, aktivitet, underholdning og ikke minst skyss for den som trenger det. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Halsa demensforening (som har mottatt midler fra Helsedirektoratet), Venneforeningen for helsesenteret Liabø og Halsa Frivilligsentral. Nå er vi i gang!!
-
Utetrening på Hellandsjøen
Eline Hansen tar initiativ til utetrening på Hellandsjøen, som skal legge grunnlaget for en strek kropp.