-
Kondolanse i forbindelse med Hans Majestet Kong Haralds bortgang
Heim kommune legger ut kondolansebøker for innbyggere som ønsker å uttrykke sin medfølelse etter Kong Haralds bortgang. Disse blir satt ut i ekspedisjonsområdet på Rådhuset Kyrksæterøra (fra kl. 12.00 i dag) og Servicetorget på Liabø (i åpningstiden). Servicetorget på Liabø åpner først på mandag.
Humorfestivalen i Heim
Da er det tid for årets Humorfestival. 29 revygrupper fra 13 kommuner i Midt-Norge kommer til Kyrksæterøra for Midt-Norsk Mesterskap i Revy. Her vil det være noe for en hver smak.Informasjon
- Gå til humorheim.no for informasjon og billetter
Generelt
- Tre innledende forestillinger som viser det beste Fra Midt-Norsk revy
- Finaleforestilling som som viser det beste fra de tre innledende forestillingene
- Topp produksjon med store side skjermer
- Stor fest på lørdag kveld i teltet
- Buffét med deilig mat kjøpes i festivalrestauranten
- Festivalcamp med over 70 plasser for vogn og telt på Sodin-platået og i Ånesøyan
Program
Fredag 7. juni
- 12:00 - 13:00: Barnas Humorfestival
- 18:00 - 19:00: Åpning
- 20:00 - 21:30: Forestilling 1
- 22:00: Revy-treff i teltet (mest for revygruppene)
Lørdag 8. juni
- 13:00 - 14:30: Forestilling 2
- 16:00 - 17:30: Forestilling 3
- 20:00 - 22:00: Forestilling 4 (finale)
- 22:00 - 02:30: Fest med Humorbandet
Søndag 9. juni
- 12:00 - 14:00: Etterlag for alle
Del på:
-
Friluftslivets uke 5-13. september
Friluftslivets uke 2026 er 5.-13. september. Gjennom Friluftslivets uke feirer vi norsk natur og friluftsliv, og inviterer hele Norge til å bli med ut på tur. Denne uka kan du finne og bli med på morsomme arrangementer her i Heim, og finne inspirasjon til å være litt mer ute i naturen. Kalender og program på aktiviteter kommer 28.8.2026
-
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen. Årets tema er “Kulturarv i fare”.
-
Aktiv senior- nytt samarbeidsprosjekt høsten 2026
Vi er så heldig å ha mottatt et større beløp fra Helsedirektoratet for å legge til rette for sosiale møteplasser, aktivitet, underholdning og ikke minst skyss for den som trenger det. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Halsa demensforening (som har mottatt midler fra Helsedirektoratet), Venneforeningen for helsesenteret Liabø og Halsa Frivilligsentral. Nå er vi i gang!!
-
Utetrening på Hellandsjøen
Eline Hansen tar initiativ til utetrening på Hellandsjøen, som skal legge grunnlaget for en strek kropp.