-
Pårørendeskole for familie eller venner til personer med demens sykdom/kognitiv svikt
Heim kommune og Nasjonalforeningen for folkehelsen Halsa demensforening og ønsker deg velkommen til: PÅRØRENDESKOLEN på Liabøen, høsten 2026 Et undervisningstilbud til deg som har et familiemedlem eller en venn med demenssykdom, eller som er spesielt interessert.
Sommerdager på Øra 🌼
Det blir martnadsstemning i sentrum den 12. og 13. juli🥳 Båthavna og hele Øragata byr på aktiviteter, mat, musikk, spel, martnadsvarer og fest både på Meieriet og Hotell Koselig. Kan det bli bedre?? Sjekk ut programmet her.Fredag 12. juli
Kl. 11-17
- Martnadsboder i Øragata
- Frivilligsentralen er åpen
- Atelier Curieuse
- Malerier, broderier og trearbeid
kl. 16.00 - Spelet i Wesselgården; Robin Hood - en trøndermusikal i Wesselgården
kl. 19.00 - Spelet i Wesselgården; Robin Hood - en trøndermusikal i Wesselgården
Kl. 19.00 - Pubaften på Meieriet
Lørdag 13.juli
kl. 9-12 - Havfiske - utfart fra båthavna
kl. 11-15 Ombruksbua er åpen
kl. 11-15 Frivilligsentralen er åpen
kl. 11-17
- Atelier Curieuse
- Aktiviteter i båthavna
- Havfiske (9-12)
- Bacalao
- Fesksup
- Pølse med brød
- Konkurranser for alle
- Buskspilling
- Avgang for bedriftsbesøk på Wacker Holla Metall sitt 60-årsjubileum
- Martnadsboder i Øragata og på båthavna
- Hu
kl. 13.00 - Spelet i Wesselgården; Robin Hood - en trøndermusikal i Wesselgården
kl. 15.00 - Allsang på Kjørsetorget - med Syng med oss
kl. 16.30 - Spelet i Wesselgården; Robin Hood - en trøndermusikal i Wesselgården
kl. 22.00 - Sommerfest på Hotell Koselig
Martnadsboder med blant annet; Hudpleie, boksalg, strikketøy, Tupperware, fotokunst, maleri, håndtverk og håndarbeid.
Kultursti i sentrum. Varme fiskekaker. Vårruller. Nystekte bakevarer. Jordbær fra Lensvik. Mulighetsvogna. Wacker Holla Metall feirer 60-år. Lag og foreninger. Sang og musikk. Aktiviteter for alle. Spel i Wesselgården.
Del på:
-
Gründerkveld på Grønset
-
TV-aksjonen 2026 - Sammen for mennesker på flukt
-
Forfattermøte med Johan Mjønes
Forfatter Johan B. Mjønes er oppvokst på Orkanger og har høstet strålende kritikker for romanene "Heim" og "Spuria", hvor begge har handling fra Heim. Mandag 2.november har biblioteket invitert ham til kulØr'n for å fortelle om forfatterskapet og bøkene sine. Bøkene til Johan er noen av våre mest leste bøker siste og inneværende år, så her er det nok mange som kommer til å kjenne sin besøkelsestid! Derfor har vi booket Kinosalen til dette arrangementet! Likevel, - det er et begrenset antall plasser, så bestill deg plass via billettkjøp inne på iHeim.
-
Aktiv senior- nytt samarbeidsprosjekt høsten 2026
Vi er så heldig å ha mottatt et større beløp fra Helsedirektoratet for å legge til rette for sosiale møteplasser, aktivitet, underholdning og ikke minst skyss for den som trenger det. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Halsa demensforening (som har mottatt midler fra Helsedirektoratet), Venneforeningen for helsesenteret Liabø og Halsa Frivilligsentral. Nå er vi i gang!!