-
Kondolanse i forbindelse med Hans Majestet Kong Haralds bortgang
Heim kommune legger ut kondolansebøker for innbyggere som ønsker å uttrykke sin medfølelse etter Kong Haralds bortgang. Disse blir satt ut i ekspedisjonsområdet på Rådhuset Kyrksæterøra (fra kl. 12.00 i dag) og Servicetorget på Liabø (i åpningstiden). Servicetorget på Liabø åpner først på mandag.
Bestilling av StikkUt- krus og skåler
Nå er det åpnet for salg av Stikk UT krus og skåler for 2024, som deltakere kan kjøpe seg som premie dersom de har gått mer enn 7 turer. I år er det både ny leverandør og ny kunstner; Annika Østerbye fra reklamebyrået Tibe! Årets priser er 185 kroner for krus og 235 kroner for skål.Som tidligere år legger vi opp til at deltakerne kan velge å hente på Det blir selvfølgelig også mulig å bestille direkte for hjemlevering, men da med porto og ekspedisjonstillegg.
Vi tar opp forhåndsbestillinger, med frist 15. oktober. Krusene og skålene er ventet klar for levering i november/desember.
Les mer her:
https://www.stikkut.no/nyheter/bestill-rets-stikk-ut-krus-og-skl
StikkUt - koordinator i Heim, Tove Karin Halse Lervik, 90242585 Halsa Frivilligsentral
Vennlig hilsen +47 93 68 54 08 |
Del på:
-
Friluftslivets uke 5-13. september
Friluftslivets uke 2026 er 5.-13. september. Gjennom Friluftslivets uke feirer vi norsk natur og friluftsliv, og inviterer hele Norge til å bli med ut på tur. Denne uka kan du finne og bli med på morsomme arrangementer her i Heim, og finne inspirasjon til å være litt mer ute i naturen. Kalender og program på aktiviteter kommer 28.8.2026
-
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen
Kulturverndagen 2026 arrangeres lørdag 5. september kl. 13.00 – 15.00 i Vårtun grendahus, Stamnesdalen. Årets tema er “Kulturarv i fare”.
-
Aktiv senior- nytt samarbeidsprosjekt høsten 2026
Vi er så heldig å ha mottatt et større beløp fra Helsedirektoratet for å legge til rette for sosiale møteplasser, aktivitet, underholdning og ikke minst skyss for den som trenger det. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Halsa demensforening (som har mottatt midler fra Helsedirektoratet), Venneforeningen for helsesenteret Liabø og Halsa Frivilligsentral. Nå er vi i gang!!
-
Utetrening på Hellandsjøen
Eline Hansen tar initiativ til utetrening på Hellandsjøen, som skal legge grunnlaget for en strek kropp.