Egenberedskapsuka 2024

Egenberedskapsuka 2024 er i gang, og det er det fokus på i Heim.

Egenberedskapsuka 2024 går fra 28.oktober til 3.november. 

Heim kommune har fokus på egenberedskap, sjekk ut rådene om hvor mye drikkevann du trenger ved krisesituasjoner her. 

I år er det kommet nye beredskapsråd som sier at vi må være i stand til å ta vare på oss selv i opptil syv dager. Vi må også passe på de sårbare i rundt oss, og kanskje være en beredskapsvenn for noen. Se www.sikkerhverdag.no for gode beredskapsråd.

Heim Røde Kors Hjelpekorps driver beredskap året rundt, og påpeker at hver og en av oss er en del av beredskapen i Norge. Kommunen har besøkt Heim Røde Kors Hjelpekorps , og leder Anders Brekken. Se film fra besøket her.

 

Flere nyheter

Gratis busstur til Trondheim lørdag 6.desember

Gratis Busstur til Trondheim lørdag 6.12.25 Avgang kl. 9:00 fra Halsanaustan, kjører om Liabøen. Retur fra Trondheim: ca. kl.16:00 Det er julemarked i på torget i Trondheim denne lørdagen. For alle som ønsker å bli med på en hyggelig og helt gratis dagstur til Trondheim! Turen er støttet av integrerings- og aktivitetsmidler fra Sparebankstiftelsen Nordvest. Bosatte flytninger og seniorer er prioritert målgruppe. Begrensede plasser- førstemann til mølla - meld deg på nå😊 Tove Karin Lervik : Kontakt nummer +4790242585

Juleaksjon med ønskejuletre

I år prøver vi en ny ordning med julegaver til barn og unge som ikke får så mye til jul. De foresatte kommer innom frivilligsentralen og oppgir gaveønske med verdi 300-400,- Vi skriver ønsket på et nummerert hjerte og henger det opp på et juletre på Coop Vågland. En giver tar med seg hjertet og kjøper gaveønsket, pakker det inn og legger gaven med hjerte på under treet. Frist for å melde inn gaveønsker er 8.desember. Julegavene vil bli levert ut 16.desember.

Stikk UT! gir store helsegevinster for turgåerne og samfunnet!

Stikk UT! sommeren 2025 har vært en stor suksess i Friluftslivets år, der hele 44 000 deltakere har registrert til sammen 930 000 turer i Møre og Romsdal og Heim i Trøndelag. – Resultatet etter sesongen og direkte tilbakemeldinger viser at Stikk UT! betyr mye for mange, sier Liv Synnøve Hoel, Stikk UT!-ansvarlig i Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal. I Heim har vi hatt 22 sommererturer, satt opp av mange frivillige tur-faddere rundt om i hele kommunen. Tusen takk for innsatsen i år også. Vi starter med StikkUT vinterfotturer og ski 1. desember.

Kontakt

Sosiale media

2025 © iHeim