Et mer demensvennlig samfunn - invitasjon til gratis kurs

Et mer demensvennlig samfunn handler om å møte personer med demens på en god måte. Gjennom at flere i samfunnet kan litt mer om demens, blir hverdagen mye enklere for alle som er berørt av demens.

Heim kommune jobber for å være et mer demensvennlig samfunn. Som et ledd i dette arbeidet tilbyr kommunen kurset: Et mer demensvennlig samfunn i samarbeid med Nasjonalforeningen for folkehelsen, Halsa Demensforening. 

Kurset er gratis og varer ca. 1,5 timer.


Når og hvor: onsdag 11. februar, kl. 14.00 - 15.30, kommunestyresalen v/Tjenestetorget på Liabø.
Påmeldingsfrist: 10. februar
Hvordan melde deg på: Påmeldingsskjema - kurs 11. februar., evt. kontakt Bjørg Randi Sallup Halse på mobil 468 11 245.


Info om kurset

Kurset for et mer demensvennlig samfunn tar for seg hvordan en gir god service til personer med demens.

Målgrupper:
Alle som kan komme i kontakt med personer med demens og/eller deres pårørende. Næringslivet, organisasjoner, offentlige instanser.

Hvorfor kurs om demensvennlig samfunn?:

  • Kurset tar for seg hvordan du/din bedrift eller organisasjon kan gi best mulig service til personer med demens
  • Økt kunnskap kan føre til at personer med demens blir tryggere og kan oppleve verdighet
  • Med økt kunnskap om hvordan du møter personer med demens, både i jobbsammenheng og privat, kan utfordringer i din arbeidsdag blir enklere å mestre

Varighet:
1,5 timer

Kostnad
Kurset er gratis

Bevis 
Alle deltakere kan få kursbevis

Demensvennlige bedrifter/servicenæringer
Når minst 50% av bedriftens ansatte har gjennomført kurset får bedriften et klistremerke som de kan henge lett synlig. Dette kan være et konkurransefortrinn for bedriften.


Kontakt

Sosiale media

2026 © iHeim